Atıksız Bir Dünya - Sıfır Atık ve Atıkların Geri Dönüşümü

BLOG

ANASAYFA » BLOG

Ahşap Mutfak Ürünleri Bulaşık Makinesinde Yıkanır mı?
Blog, Genel
Ahşap kaşıklar ve ahşap mutfak malzemeleri bulaşık makinesinde yüksek ısıdan dolayı çatlama yapar. Islandığında ise bu çatlaklara bakteriler girer.
Read more
Atıkların Doğada Yok Olma Süreleri
Blog, Genel
 Atıkların doğada yok olma süreleri çok uzundur. Özellikle de plastik ve metal atıkların toprağa karışması çok uzun yılları bulur. Atıkların doğada yok olma süreleri kadar onların toprağa nasıl karıştığı da ayrı bir merak konusudur....
Read more
Plastiklerin Deniz Canlılarına Zararları
Blog, Genel
Plastiklerin deniz canlılarına zararları genellikle insanların denizlere attıkları plastik atıklardan kaynaklanır. Plastiklerin doğaya zararı şüphesiz oldukça fazladır. Doğanın önemli bir parçasını oluşturan denizler de bu zarardan fazlasıyla nasibini alır.
Read more
OKULLARDA ÇEVRE BİLGİSİ DERSİ OLMASI
Blog, Genel
Okullarda ilköğretimden itibaren çevre bilgisi dersi olması yetişen nesilleri daha çevreci ve çevreye duyarlı bireyler yapacağına inanıyorum.
Read more
OKULLARIN EÇBS SİSTEMİNE KAYIT ADIMLARI
Blog, Genel
Okullarında Entegre Çevre Bilgi sistemine firma ve tesis olarak kayıt yapmaları gerekmektedir, okulların eçbs sistemine kayıt adımları için aşağıdaki aşamaları takip edebilirsiniz.
Read more
NÜKLEER ENERJİNİN FAYDA VE ZARARLARI
Blog, Genel
Nükleer enerji için ilk önce yakıt(radyoaktif elementler) gereklidir. Yakıt olarak uranyum, toryum ve plütonyum kullanılır. Doğada en fazla uranyum çok bulunan element olduğu için uranyum tercih edilir. İşlenmesi ve yakıt olarak kullanılması daha kolaydır
Read more
Korona Virüsü – Covid19 Nedir?
Genel
Korona Virüsü - Covid19 aslında bir virüs ailesir. Şuan tüm dünyada yayılmakta olan ise ailenin ortaya çıkan en genç bireyi  olan Sars - CoV-2 dir. Bu virüsle enfekte olan insanlarda ortaya çıkan hastalığın adı...
Read more
YENİLENEMEZ ENERJİ
Blog, Genel
Doğada yenilenemeyen enerji türü olmamakla birlikte bazı enerji kaynaklarının yenilenmeleri uzun süre almaktadır. Bu nedenle oluşumu çok uzun zaman alan enerji kaynaklarına yenilenemez enerji kaynakları denir.
Read more
Sayfa 1 - 5 12345