Sıfır Atıksız Bir Dünya - Sıfır Atık

BLOG

ANASAYFA » BLOG

YENİLENEMEZ ENERJİ
Blog, Genel
Doğada yenilenemeyen enerji türü olmamakla birlikte bazı enerji kaynaklarının yenilenmeleri uzun süre almaktadır. Bu nedenle oluşumu çok uzun zaman alan enerji kaynaklarına yenilenemez enerji kaynakları denir.
Read more
NÜKLEER ENERJİ
Blog, Genel
Nükleer enerji için ilk önce yakıt(radyoaktif elementler) gereklidir. Yakıt olarak uranyum, toryum ve plütonyum kullanılır.
Read more
ÖMRÜNÜ TAMAMLAYAN ARŞİV KAĞITLARININ GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRILMASI
Blog
Ömrünü tamamlayan arşiv kağıtlarının geri dönüşüme kazandırılması, ekonomiye, çevreye, doğaya ve canlılara çok büyük fayda sağlayacaktır.
Read more
ESKİ ELBİSELERİMİZİ DEĞERLENDİRME
Blog, Genel
Eski elbiselerimizi değerlendirmenin yüzlerce yolu vardır. Eğer farklı yöntemlerle uğraşmak istemiyorsak en basitinden, eski elbiselerimizi belediyelerin koymuş olduğu tekstil atık yada eski elbise kutularına atabiliriz.
Read more
ATIK KAĞITLARIN GERİ DÖNÜŞÜMÜ
Blog, Genel
Atık kâğıtlar geri dönüştürülebilen ve birçok kâğıt türünün imalatında kullanılabilecek ekonomik öneme sahip, kendi alanında alım-satım pazarı geniş  bir ham maddedir.
Read more
KOMPOST NEDİR?
Genel
Bahçe ve bitki artıklarından , mutfak atıklarından, sebze meyve atıkları gibi her türlü organik atığın bir araya getirilip karıştırılarak çürümesidir
Read more
SICAK KOMPOST NASIL YAPILIR?
Genel
Sıcak Kompost ise bir ayda yapılabilir hatta hatta profesyonelmiş kişiler kendi methotlarıyla bu süreyi bir yada iki haftaya indirebilir.
Read more
SOĞUK KOMPOST NASIL YAPILIR?
Blog, Genel
Soğuk Kompost, daha uzun zamanda gerçekleşir. 6 ay  ve 1 yıl arasında mevsim ve hava şartlarına göre süreç değişebilir. Daha iyi sonuçlar alınır riski daha azdır. Atık oluştukça ilave edilebilir.
Read more
Sayfa 1 - 5 12345